Важлива інформація

ПЕРЕЛІК ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ОБ’ЄКТІВ Корабельного району м. Херсона

ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ТЕПЛОВОМУ (СОНЯЧНОМУ) УДАРІ

Основними симптоми та ознаками теплового удару є:

– висока температура тіла (40 С і вище);
– з’являється спрага;
–  відсутність потовиділення.
– при тепловому ударі, викликаному спекотною погодою, шкіра стає гарячішою і сухою на дотик; а при тепловому ударі, викликаному напруженою фізичною роботою, шкіра зазвичай волога, липка;
–  почервоніння шкіри;
– прискорення дихання, підвищення частоти серцевих скорочень;
– може розвинутися пульсуючий головний біль, виникнуть такі симптоми, як: судоми, галюцинації, втрата свідомості. 

Перша допомога

Якщо ви відчули перші симптоми теплового удару, негайно викличте швидку допомогу. При неможливості викликати невідкладну медичну допомогу, слід зробити наступне:

– якщо ви перебуваєте на вулиці, негайно зайдіть в прохолодне кондиціоноване приміщення;
– зніміть тісний одяг, розв’яжіть краватку, зніміть взуття;
– якщо є можливість, оберніться вологим простирадлом або ввімкніть вентилятор, – прийміть прохолодний душ або ванну. Так само, для зниження температури тіла – можна прикласти до області шиї, спини, пахв і паху мішечки з льодом.
– рекомендується випити 1 літр води з додаванням 2 чайних ложок солі;
– у жодному випадку не пийте алкогольні напої і напої з високим вмістом кофеїну (чай, кава, капучино), оскільки вони порушують терморегуляцію організму.

 Сонячний удар – різновид теплового

Перша допомога

– швидко перенести постраждалого в прохолодне місце, покласти на спину, піднявши дещо ноги, зняти або розстебнути одяг;
– змочити голову холодною водою або покласти на неї змочений холодною водою рушник, холодні примочки на лоб, тім`яну ділянку, потилицю, на пахові, підключичні, підколінні, пахвові ділянки, де зосереджено багато кровоносних судин;
– можна зробити вологе обгортання, або протерти тіло постраждалого шматочком льоду, облити його прохолодною водою, але обережно і не довго;
– у важких випадках слід одразу зважити на характер дихання постраждалого, перевірити, чи не порушена у нього прохідність дихальних шляхів; виявивши, що язик запав, а в роті є блювотні маси, повернути голову постраждалого на бік і очистити порожнину рота бинтом або носовою хустинкою, накрученою на палець;
– якщо дихання слабке, або його немає, терміново почати робити штучне дихання методом “рот у рот” чи “рот у ніс” до появи самостійного глибокого дихання;
– якщо відсутній пульс, а зіниці розширені і не реагують на світло, слід провести весь комплекс реанімації – штучне дихання і непрямий масаж серця.

УВАГА! ЛЕПТОСПИРОЗ!

У зв’язку з тим, що почастішали випадки захворювання на лептоспіроз в м. Бровари та Броварському районі, один з якихзакінчився летальним випадком, просимо вас бути уважними до свого стану здоровя.

До відома: Лептоспіроз – це інфекційне захворювання з переважним ураженням капілярів печінки, нирок і нервової системи, який супроводжується загальною інтоксикацією, гарячкою та може перебігати з жовтяницею, геморагічним синдромом і нирковою недостатністю.

Джерелом  збудника є:  різні дикі гризуни (сірі та чорні пацюки, полівки, водяні щури, домові миші), свійські і промислові тварини (свині, песці, нутрії, собаки, рідше – велика рогата худоба). Тварини хворіють на лептоспіроз або переносять його безсимптомно. Вони виділяють збудників із сечею, забруднюючи довкілля і утворюючи природні осередники.

Основний механізм передачі – фекально-оральний, який реалізується переважно водним шляхом (пиття води з малих водойм, заковтування її під час купання). Можливе зараження при вживанні продуктів, забруднених виділеннями гризунів (переважно овочів і фруктів, зрідка молока чи м’яса). Трапляється і контактне зараження при догляді за хворими тваринами, їх забої. У разі укусу інфікованими гризунами чи іншому пошкодженні шкіри, а також на риболовлі, косовиці, в разі ходіння босоніж на лузі.

Симптоми лептоспірозу

  1. Підвищення температури тіла до 39-40º С, захворювання супроводжується ознобом (температура тримається протягом 6-10 днів).
  2. Симптоми інтоксикації (млявість, слабкість, апатія, головний біль).
  3. Біль у попереку.
  4. Спрага.
  5. Нудота, блювота.
  6. Міалгія – біль у м’язах (переважно, в литкових).
  7. Почервоніння шкіри обличчя, шиї, білків очей.
  8. Одутлість особи.
  9. Можливо почервоніння зіву, м’якого піднебіння.
  10. Збільшення підщелепних і задньошийної лімфатичних вузлів.

У деяких випадках з’являється висип: на шкірі тулуба і кінцівок;  висип може бути представлений різними елементами: у вигляді червоних плям і папул (ущільнення, що підносяться над шкірою), червоно подібні  висипання, можуть бути присутніми невеликі рожеві набряклі почервоніння, що супроводжуються сверблячкою. Нерідко спостерігаються герпетичні висипання (пухирці, наповнені прозорою рідиною) на губах, крилах носа.

Ознаки ураження печінки: жовтушність білків очей і шкірних покривів, печінка збільшена, болюча при пальпації (промацуванні).

Ознаки розвитку геморагічного синдрому: дрібні крововиливи  в шкіру, носові кровотечі, крововиливи в білки очей.

Ознаки ураження серцево-судинної системи: серцебиття (зниження частоти серцевих скорочень), зниження артеріального (кров’яного) тиску.

При ураженні центральної нервової системи можливі: запаморочення, безсоння, головний біль, порушення свідомості, підвищений тонус потиличних м’язів (одна з ознак ураження мозкових оболонок).

Ураження нирок проявляється зниженим діурезом (зниженням об’єму сечі).

Інкубаційний період: від 3 до 30 днів (частіше 7-10 днів).

Форми: крім класичної форми з тривалим гарячковим періодом (підвищення температури тіла до 39-40º С протягом 6-10 днів), при наявності органних уражень захворювання може протікати в стертій, або абортивної формі, яка характеризується:

– короткочасним підвищенням температури тіла (протягом 2-3 діб);
– відсутністю уражень внутрішніх органів.

Лікування:

– призначають антибіотики, дезінтоксикаційну терапію;
– контролюють згортання крові, функції внутрішніх органів.

В ізоляції хворих немає необхідності, оскільки від людини до людини лептоспіроз не передається.

Ні вякому разі не займайтеся самолікуванням, слід пам’ятати, що самолікування може призвести до ускладнень!!! З першими ознаками недуги звертайтеся до лікаря!!!

Визначено місця для проведення навчання з питань цивільного захисту населення  та дій у надзвичайних ситуаціях

Згідно розпорядження міського голови від 03.02.2016 №42р «Про створення консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків, селищних (сільських) радах та житлових організаціях міста».

Визначено 10 місць для проведення навчання з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях серед населення, яке не зайняте у сферах виробництва та обслуговування на базі навчальних закладів освіти, культури, лікувально-профілактичних установ, інших підприємств, установ, організацій для організації навчання у 2016 році керівників органів самоорганізації населення, активно зацікавлених мешканців, інвалідів, людей поважного віку спеціалістами навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області

Наразі проходять навчання голів консультаційних пунктів створених при ОСББ та у 10 визначених місцях на базі навчальних закладів (пройшло 5 занять на яких прийшло навчання 44 особи). Навчання проходили в ЗОШ № 2, 5, 46.

До програми навчання входять питання з евакуації населення та дія при виникненні надзвичайної ситуації природного або техногенного характеру.

До відома:

Дії у випадку загрози виникнення повені, паводка:

– Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв’язку з вами.

– Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

– Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування порядок евакуації та готуйтеся до неї.

– Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть усе у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті.

– Від’єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ.

– Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці.

 

Заходи пожежної безпеки під час відвідування лісових масивів

Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Правила поведінки на льоду

 

  • banner6
  • banner10
  • banner3
  • banner5
  • banner7
  • banner8
  • banner1
  • banner2
  • fse
  • 2
  • 3
  • 1
  • Tender.gov.ua
  • edata
  • kherson.sfs.gov.ua
  • днепровская райрада
  • днепровская райрада