Пільги на житлово-комунальні послуги

ДО   УВАГИ    ПІЛЬГОВИКІВ !

З 01 січня 2017 року для оформлення або подовження пільг Ваш дохід не повинен перевищувати 2240 грн.

Право на пільги окремим категоріям громадян, надається за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
          Розмір розраховується відповідно до п.п 169.4.1 Податкового кодексу України. Податкова соціальна пільга дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня відповідного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
         На 1 січня 2017 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлено у розмірі 1600 грн.

Так, 1600*1,4=  2240  грн. – середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не повинен перевищувати 2240 грн.

Відповідно до Закону України від 28.12.2014 року №76-VІІІ  «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», з 1 липня 2015 року пільги на житлово-комунальні послуги надаються з врахуванням розміру середньомісячного сукупного доходу сім’ї таким категоріям:

1.    Учасникам війни;
2.    Членам сім’ї загиблих ( померлих) ветеранів війни;
3.    Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
4.    Вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
5.    Особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
6.    Вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
7.    Жертвам нацистських переслідувань;
8.    Сільським працівникам освіти на пенсії, сільським працівникам охорони здоров’я  на пенсії;
9.     Дітям війни;
10.     Дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;
11.     Сім’ям, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана  з наслідками Чорнобильської катастрофи;
12.     Багатодітним  сім’ям; дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 р. № 389.

Хто вважається членом сім’ї пільговика?

Відповідно статті 51 Бюджетного кодексу України при наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім’ї пільговика (окрім статусу діти війни) належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

З 01 травня 2016 року постановою Кабінету Міністрів від 27 квітня 2016 року України   №319 передбачено, що на період отримання субсидій громадяни не отримуватимуть пільг на оплату житлово-комунальних послуг і придбання твердого палива і скрапленого газу.

Нова норма не знижує рівень соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на плату послуг і об’єм обов’язкового платежу за послуги залежить тільки від доходів сім’ї.

Крім того, право на отримання пільг подовжується з нинішніх 6 місяців до 12 місяців.

Перегляд права на пільги з урахуванням доходів проводиться кожні півроку.

Для перевірки інформації щодо подовження чи призупинення права на житлово-комунальні пільги, за потребою, можливо звернутися за адресою: вул. Суворова, 29,   каб. 121, 122, у понеділок та п’ятницю
тел.  22 52 29,   22 96 90

При собі мати наступні документи:

–    ПАСПОРТ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИЙ НОМЕР ПІЛЬГОВИКА,
–    ОСОБОВІ РАХУНКИ  ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ.

• banner6
  • banner10