Zabotin_V_F

ВСЕВОЛОД ФЕДОРОВИЧ ЗАБОТІН
                                                                  (29.12.1917-14.03.1994)

У 2017 році виповнилося б 100 років почесному громадянину міста Херсона Всеволоду Федоровичу Заботіну.

В.Ф.Заботін – легенда херсонського суднобудування, незмінний директор Херсонського суднобудівного заводу на протязі чверть століття з 1961 по 1986 роки. Він зумів створити потужне підприємство, яке стало важливою економічною складовою міста Херсона. Талановитий керівник, він володів унікальними знаннями та досвідом, умів ефективно керувати виробничими процесами та 20-ти тисячним колективом завода.

Стратегія Заботіна В.Ф., як директора, відрізнялася широтою мислення і розмахом дій. Розуміючи, що кадри вирішують все, Всеволоду Заботіну вдалося зібрати управлінську еліту однодумців, котра успішно вирішувала різні складні завдання.

При активній участі Заботіна на стапелях вперше у світовій практиці було введено електрозварювання в вуглекислому середовищі в автоматичному і напівавтоматичному режимі. Це дало змогу корабелам побудувати універсальні судна: танкери, криголами, контейнеровози, плавучі доки.

За час його управління заводом було освоєно 20 проектів та збудовано 230 суден, з яких 76 було експортовано в інші країни, підприємство на той час було єдиним на півдні України, яке будувало судна на експорт. Херсонські кораблі отримали популярність у світі і замовниками заводу стали Греція, Німеччина, Англія, Данія, Індія та інші держави.

Так само за участю Заботіна в Херсоні була створена система підготовки кадрів: профорієнтація в школах, потім профтехучилища, технікум. Відкрито філію Миколаївського суднобудівного інституту. Створено навчальний 28 цех, де опрацьовувалися навички майбутніх корабелів.

З ім’ям Всеволода Федоровича пов’язана поява прекрасного, зеленого, зручного для проживання житлового масиву міста Херсон — мікрорайону Корабел, де для суднобудівників побудований ціле містечко з лікарнею, магазинами, кінотеатром, дитячими садками, школами.

У 1986 році у віці 69 років Заботін покинув пост директора заводу.
Всеволод Федорович Заботін пішов з життя в 1994 році. На міському кладовищі стоїть пам’ятник з його барельєфом і зображенням судів, які він будував.

• banner6
  • banner10