Інформує Державна податкова інспекція у м. Херсоні

 

З державного бюджету херсонцям відшкодовано чверть мільярда гривень ПДВ

Минулого року херсонський бізнес отримав на рахунки понад 249,4 млн грн у вигляді відшкодованого податку на додану вартість (ПДВ). В середньому, міським суб’єктам господарювання держава щомісяця відшкодовувала майже 20,8 млн грн ПДВ, що в 4 рази більше, ніж у 2014 році.

Нагадаємо, Державна казначейська служба України щомісячно на своєму офіційному сайті публікує повний перелік суб’єктів господарювання, які отримали бюджетне відшкодування, та зазначає суму такого відшкодування.

 

Херсонські військовослужбовці сплатили 142 млн грн пенсійного внеску

Протягом 2015 року на рахунки фондів соціального страхування надійшло 141,7 млн грн єдиного внеску, нарахованого на суми грошового забезпечення військовослужбовців Херсона. Це на 31,4 млн грн більше, ніж у 2014 році.

При цьому, лише у грудні минулого року військовослужбовцями сплачено 21,8 млн грн єдиного соціального внеску.

Зазначимо, що грошове забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, не відноситься до категорії доходів у вигляді заробітної плати, тож відповідно не підлягає оподаткуванню ПДФО. Однак, воно є базою оподаткування єдиним соціальним внеском, так як захисники Вітчизни підлягають соціальному пенсійному страхуванню, страхуванню на випадок втрати працездатності чи на випадок безробіття.

 

Минулого року понад 2 тисячі херсонців започаткували власний бізнес

Протягом 2015 року на податковий облік в ДПІ у м. Херсоні взято 2232 новостворених суб’єктів господарювання. Це майже на півтисячі суб’єктів господарської діяльності більше, ніж у 2014 році.

Переважна більшість нових представників бізнес-середовища (1456) поповнили лави підприємців. Інші 776 платників податків зареєстровані як юридичні особи – підприємства.

Зазначимо, що створення сприятливих умов для ведення бізнесу є важливою передумовою економічного зростання держави. Саме оптимальна податкова система, що враховує інтереси держави та бізнесу може забезпечити залучення інвестицій в регіони, їх розвиток та процвітання.

 

   Телефонні шахраї знову виманюють гроші у херсонських підприємців

У Херсоні вкотре активізувалися телефонні аферисти. Схема «розводу» за якою вони “працюють” проста: телефонують підприємцям, керівникам підприємств, ресторанів, кафе (номер телефону +380666352373) і просять передзвонити за відповідним номером телефону.

У випадку, якщо підприємець йде у нього на поводу і телефонує, любитель легкої наживи представляється начальником податкової інспекції Херсона. Далі він повідомляє, що підприємця планують перевірити київські ревізори. Вирішити цю проблему можна шляхом перерахування коштів на картковий рахунок у банку.

Шановні херсонці! Таким способом шахраї хочуть позбавити вас чесно зароблених коштів. Будьте максимально пильні, не піддавайтеся на провокації і не вірте аферистам. У випадку, якщо у вас вимагають гроші, телефонуйте 102.

І пам’ятайте: посадові особи ДПІ у м Херсоні діють виключно в рамках законодавства України.

 

До числа користувачів касової техніки приєднались 616 міських платників податків

Станом на 1 січня 2016 року в ДПІ у м. Херсоні зареєстровано 2509 касових апаратів херсонських суб’єктів господарювання. За минулий рік у Херсоні їх стало на 616 більше. Загалом на початок минулого року обліковувалось 1094 представники бізнес-кіл, які використовували 1893 реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Зазначимо, що з 1 липня 2015 року до числа користувачів РРО приєднались підприємці – платники єдиного податку третьої групи, а з 1 січня 2016 року і спрощенці другої групи, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 1 млн гривень.

 

В Херсоні пройшов семінар для платників податків міста

“Податкові новації 2016 року покликані удосконалити систему оподаткування та залучити кошти для стабілізації процесів в економіці” – на цьому наголосив начальник ДПІ у м. Херсоні Сергій Олефіренко, відкриваючи черговий семінар для платників податків на тему “Податкова реформа – 2016”.

Захід відбувся 26 січня цього року в приміщенні Дніпровської районної у м. Херсоні ради. На семінарі податківці детально розглянули нововведення у сплаті ресурсних платежів, майнових податків та розповіли про особливості цьогорічної кампанії декларування доходів громадян.

Учасники семінару активно ставили запитання до працівників ДПІ у м. Херсоні, які не залишились без фахових відповідей. Насамкінець слухачі висловили сподівання щодо проведення подальших заходів роз’яснювального характеру стосовно деталізації податкових змін 2016 року.

 

Коли херсонці можуть не декларувати доходи?

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

– від податкових агентів, які згідно з податковим законодавством не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених податковим законодавством;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок;

– у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до норм податкового законодавства оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок;

– у вигляді пасивних доходів, крім випадків, коли декларування таких доходів прямо передбачено відповідними нормами податкового законодавства.

 

Податковий борг спрощенця є підставою анулювання його свідоцтва

Податковий кодекс України передбачає випадки, коли реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.

Однією із підстав для такого рішення є несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку.

Таким чином, платник єдиного податку, у якого виник податковий борг у поточному кварталі, протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати, такому платнику податків анулюється його реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів.

У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень вимог перебування на спрощеній системі оподаткування, передбачених податковим законодавством, анулювання реєстрації платника єдиного податку відбувається з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.

Тож просимо херсонських підприємців вчасно та в повній мірі сплачувати податкові зобов’язання до бюджетів. А щоб рішення про виключення з реєстру платників єдиного податку не застало Вас зненацька, радимо заздалегідь звірити ваш стан розрахунків із бюджетом.

 

  • Що змінилось у системі адміністрування платників ПДВ у 2016 році

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» вніс чимало змін до Податкового кодексу України. Однак, що стосується податку на додану вартість, найбільш принципові зміни були запроваджені ще в 2015 році (система електронного адміністрування ПДВ). Тож фундаментальних змін у функціонуванні ПДВ з 1 січня 2016 року не відбулось.

Зокрема, ставки податку 20%, 7% та 0% залишились без змін. Однак відтепер база оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін. Раніше мінімально допустима ціна таких товарів чи послуг залежала від їх собівартості.

Внесено низку змін в частині операцій, звільнених від оподаткування (ст. 197). Зокрема, від початку 2016 року операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових та технічних культур не звільняються від оподаткування.

Крім того, з 1 лютого 2016 року передбачається функціонування двох реєстрів на відшкодування ПДВ: для платників, що відповідають критеріям, визначеним для автоматичного відшкодування сум податку та для решти платників.

 

Новація року: система електронного адміністрування акцизного податку

Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” вніс чимало новацій до податкового законодавства України. Однак, на „номінацію” новація року сміливо може претендувати запровадження системи електронного адміністрування для акцизного податку.

Так, для платників акцизного податку з 1 березня 2016 року згідно зі статтею 232 Податкового кодексу України (ПКУ) впроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП).

Таким чином збільшено коло платників акцизного податку, до яких тепер також належать суб’єкти господарювання, що реалізують пальне.

Такі суб’єкти, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб і місцем проживання фізичних осіб – підприємців до початку здійснення реалізації пального.

Підставою для реєстрації є відповідна заява, подана до контролюючого органу не пізніше, ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.

В межах СЕАРП вводяться акцизні накладні, які діятимуть аналогічно за податковими накладними з ПДВ, складатимуться в електронному вигляді продавцями і надаватимуться покупцям. При ненаданні акцизної накладної або порушенні правил її складання покупець матиме право подати скаргу на винну особу – продавця. До акцизних накладних за необхідності складатимуться розрахунки коригування. Додамо, що акцизні накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

 

Податкова соціальна пільга у 2016 році

Згідно зі статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” станом на 01.01.2016 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1378 гривень.

На основі значень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму та відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова соціальна пільга у 2016 році може бути застосована до заробітної плати, гранична сума якої становить 1930 гривень.

Розмір податкової соціальної пільги й надалі дорівнюватиме половині прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного року.

Таким чином, податкова соціальна пільга на 2016 рік становить:

– звичайна соціальна пільга, визначена відповідно до ст. 191.1.1 ПКУ (100%), – 689 гривень.

– підвищена соціальна пільга, визначена відповідно до ст. 191.1.3 ПКУ (150%), – 1033,5 гривень;

– підвищена соціальна пільга, визначена відповідно до ст. 191.1.4 ПКУ (200%), – 1378 гривень.

 

У Херсоні більше 11 тис. суб’єктів господарювання обрали спрощену систему оподаткування

Станом на 1 січня 2016 року на обліку в ДПІ у м. Херсоні перебуває 11053 платників єдиного податку. При цьому, 83% із них – це підприємці, які об’єднують в собі платників єдиного податку І-ІІІ груп.

Інші 17% – юридичні особи, платники єдиного податку ІІІ групи та сільськогосподарські підприємства, що перебувають на ІV групі. Загалом 11-тисячна армія херсонських спрощенців – це чверть всіх представників бізнес середовища у Херсоні.

Нагадаємо, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених ст. 297 Податкового кодексу України, на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

 

На допомогу армії херсонці направили 69 млн грн військового збору

У 2015 році херсонські платники податків сплатили до Державного бюджету 68,5 млн грн військового збору. Щомісяця херсонці в середньому фінансують армію на 5,7 млн гривень.

Нагадуємо, що 2015 рік є першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів підприємців – загальносистемників. У 2014 році військовий збір сплачувався виключно із доходів у вигляді заробітної плати.

Відтак, підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати ПДФО за відповідний період.

Тобто термін сплати військового збору для підприємців – до 19 лютого 2016 року.

 

В 2015 році єдиний податок додав до місцевих бюджетів 93,4 млн гривень

Із них 62,8 млн грн сплатили підприємці міста і 30,1 млн грн – юридичні особи – підприємства. Ще майже півмільйона гривень сплатили до бюджету сільськогосподарські товаровиробники.

Нагадаємо, що з січня 2016 року відбулось збільшення ставок єдиного податку для платників третьої групи: з 2 до 3% для платників ПДВ, та з 4 до 5% для неплатників ПДВ. Зросли ставки і для платників єдиного податку четвертої групи залежно від призначення земельної ділянки.

 

В Херсоні на податковому обліку перебуває 41 тис. суб’єктів господарювання

Станом на 1 січня 2016 року на обліку в ДПІ у м. Херсоні перебуває понад 41 тис. суб’єктів господарювання. Зокрема, в податковій інспекції зареєстровано 24,7 тис. підприємців, та близько 16,5 тис. юридичних осіб.

При цьому, більше 11 тис. представників малого бізнесу обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і зареєструвалися як платники єдиного податку.

Загалом херсонський бізнес минулого року сплатив до бюджетів всіх рівнів більше 1,4 млрд грн податків та зборів.

 

Дізнатись більше про своїх бізнес-партнерів херсонці можуть на веб-порталі ДФС

Вже тривали час на веб-порталі Державної фіскальної служби функціонує електронний сервіс „Дізнайся більше про свого бізнес-партнера”.

Даний сервіс запроваджений для перевірки надійності ділових партнерів платників податків. Він допомагає оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків. Також, за допомогою даного сервісу можна перевірити стан розрахунків платника податків з бюджетом.

Для того, аби перевірити надійність свого ділового партнера достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Запитувач може ввести відому йому інформацію в одне з полів на сторінці і система здійснивши пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання, повідомить про результати пошуку.

 

Про особистий прийом громадян в ДПІ у м. Херсоні

Протягом минулого року посадовими особами ДПІ у м. Херсоні проведено 23 особистих прийоми громадян. Переважно, на особистий прийом до податківців звертались підприємці, безробітні, робітники та уповноважені особи міських підприємств. Питання стосувались призначення, перерахунку та виплати пенсії, надання роз’яснень, нарахування штрафних санкцій, закриття ФОП та інше.

Нагадуємо, що записатись на прийом до посадових осіб ДПІ у м. Херсоні можна не пізніше, ніж за п’ять робочих днів до календарної дати прийому в один із таких способів:

– зателефонувати за номером (0552) 32-74-21;

– подати письмовий запит на адресу ДПІ у м. Херсоні ГУ ДФС у Херсонській області (73008, м. Херсон, вул. І. Кулика 143а);

– звернутись за вищевказаною адресою особисто у робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (з понеділка до четверга з 9 до 18 год. та у п’ятницю – з 9 до 16.45 год., перерва – з 13.00 до 13.45 год.).

   У 2015 році ДПІ у м. Херсоні відповіла на 124 запита на публічну інформацію

Минулого року до ДПІ у м. Херсоні надійшло 124 запита на публічну інформацію. Це на 43 запита більше, ніж у 2014 році.

Переважну більшість запитувачів цікавила інформація про їх бізнес-партнерів. Деякі запити стосувались надання копій звітів і різних довідок. Відповіді на всі запити надані в установлений законодавством строк.

Зазначимо, що вимоги щодо надання публічної формації в Україні регулюються Законом України «Про доступ до публічної інформації».

 

У податковій інспекції чекають на новорічних казкових персонажів

Новий рік та Різдвяні свята вже позаду. Херсонці зустрічали ці свята з яскраво прикрашеною лісовою красунею, а до діток, на замовлення батьків, приходили Дід Мороз та Снігуронька.

Цих казкових персонажів запрошували також і на корпоративні вечірки або просто у ресторани та кафе, звісно ж не безкоштовно. Тепер таких казкових героїв чекають у податковій інспекції за місцем реєстрації.

Новорічні персонажі, які працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах або приймають участь в театралізованих виставах, які організовані юридичними особами чи приватними підприємцями, отримують свій заробіток за вирахуванням податку на доходи фізичних осіб, який зобов’язані утримати та перерахувати до бюджету податкові агенти.

У випадку, коли Дід Мороз, Снігуронька та інші казкові персонажі надають послуги самостійно, без державної реєстрації, казковими залишаються лише під час святкування. Після свят вони зобов’язані завітати до органів державної фіскальної служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2015 року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15% та/або 20% в залежності від розміру доходу. При цьому доходи, отримані у минулому році, слід задекларувати до 1 травня 2016 року, а доходи, отримані 2016 році – до 1 травня 2017 року.

Слід зазначити, що продаж найпопулярнішого новорічного товару серед населення – ялинок, оподатковується за такими ж правилами.

 

Херсонські підприємці сплачуватимуть авансові внески з ПДФО по-новому

У 1 січня 2016 року змінився порядок розрахунку авансових внесків з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) підприємців, доходи яких оподатковуються загальною системою. Зміни передбачені Законом України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.

Так, авансові платежі з ПДФО розраховуються підприємцем самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Зазначимо, що у 2015 році такі авансові внески розраховувались із врахуванням оподатковуваного доходу підприємця у попередньому 2014 році, а не за фактичними показниками поточного 2015 року.

 

Доходи херсонців оподатковуватимуть по-новому

З 1 січня 2016 року змінилися ставки податку на доходи фізичних осіб на окремі категорії доходів громадян. Зокрема, у 2016 році застосовується ставка 18% до будь-якої суми доходів. Виняток становлять доходи пенсіонерів у розмірі понад три розміри «мінімалки» (з 1 січня 2016 року – 4134 гривень). Перевищення вказаного розміру пенсії оподатковується ПДФО за ставкою 15%.

До пасивних доходів застосовується ставка ПДФО 18% (раніше була 20%). Виняток становлять дивіденди по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств. Для таких доходів залишається ставка 5%.

Податкова соціальна пільга надаватиметься в розмірі 50% від прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, тобто 689 гривень. Граничний розмір зарплати для застосовування податкової соціальної пільги становить 1930 гривень.

Такі зміни передбачені Законом України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”

 

Час декларувати доходи

З 1 січня 2016 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року, яка триватиме до 1 травня 2016 року.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2015 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, від осіб, які не є податковими агентами.

Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року Центр обслуговування платників ДПІ у м. Херсоні працюватиме за подовженим режимом роботи, при цьому подати декларацію можна буде також й у вихідні дні. У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.

Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.

85,6 млн гривень – економічний ефект від введення податку на роздрібний продаж підакцизної продукції

Саме таку суму акцизного податку із роздрібного продажу підакцизних товарів отримали скарбниці міста та приміських селищних рад за 11 місяців цього року. Для прикладу, надходження збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства у січні-листопаді 2014 року становили лише 5,7 млн гривень. Тож економічний ефект від введення такого податку очевидний. Більше того, сума його надходжень займає почесне третє місце в рейтингу джерел податків та зборів, які визначальними для наповнення місцевої казни.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року в Україні запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Вказаний акцизний податок закладений у вартості придбаного у Херсоні пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та нафтопродуктів. Загалом, у Херсоні більше 700 суб’єктів господарювання займаються роздрібною реалізацією даної продукції.

Спрощенці можуть не сплачувати єдиний податок за період хвороби

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Тобто, у разі виконання вищезгаданих умов, а також у разі подання заяви довільної форми та копії листка непрацездатності, єдиний податок можна не сплачувати.
Така ж заява довільної форми подається територіальному органу ДФС про прийняте рішення перебувати у відпустці протягом певного календарного місяця.

Які підприємства сплачують найбільше податків із власних прибутків у Херсоні?

Цього року всі херсонські підприємства сплатили до бюджетів близько 95 млн грн податку на прибуток. Зокрема, 7 млн грн податку віддали до казни підприємства та організації, що перебувають у державній власності.

Підприємства, створені за участі іноземних інвесторів, додали до казни 5,5 млн гривень.

Ще 1,5 млн грн сплатили підприємства комунальної власності міста. А податок на прибуток іноземних юридичних осіб склав 853 тис. гривень.

Та найбільший внесок у наповнення казни податком на прибуток зробили херсонські приватні підприємства. Вони сплатили до бюджету 80,4 млн гривень цього податку.
Нагадаємо, що податок на прибуток підприємств – це загальнодержавний податок. Сплачують його юридичні особи, що провадять свою господарську діяльність на території України, крім бюджетних установ, спрощенців, громадських об’єднань, політичних партій та благодійних організацій, за умов, передбачених нормами розділу ІІІ Податкового кодексу України.

Херсонський бізнес надіслав до міської ДПІ чверть мільйона податкових звітів

У 2015 році до ДПІ у м. Херсоні надійшло 252,2 тис. звітних документів від міських платників податків. При цьому, 187,7 тис. документів (74,4%) надіслані засобами телекомунікаційного зв’язку, тобто через Інтернет. Таким чином три чверті всіх платників податків вже перешли на „дистанційний” спосіб спілкування із податківцями.
До речі, з початку року херсонці уклали з ДПІ у м. Херсоні 4107 договорів про визнання електронних документів, із яких 1408 укладено вперше.

Отже, констатуємо впевнений та стабільний перехід херсонського бізнесу до сучасних методів ведення бізнесу, невід’ємним елементом яких є електронний документообіг.

Що оподатковується військовим збором?

Податковим кодексом України передбачено функціонування військового збору до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Як відомо, платниками збору є українці та іноземці, які фактично отримують дохід в Україні. Крім того, резиденти ще мають сплачувати збір з іноземних доходів.

Так, відповідно до п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 (ПКУ), а саме:

  • загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;
  • доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);
  • іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

При цьому об’єктом оподаткування нерезидента є:

  • загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;
  • доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Більш детально із даним роз’ясненням можна ознайомитись в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який знаходиться на веб-порталі фіскальної служби за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua/main/actual/.

Відсотки за депозитами до доходів спрощенця не включаються

Доходом підприємця, що застосовує спрощену систему оподаткування є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
Детально із цим та іншим роз’ясненням можна ознайомитись в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі, який розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України.

Херсонці тримають руку на „Пульсі”

З початку року на антикорупційний сервіс «Пульс» Державної фіскальної служби (ДФС) за вирішенням проблемних ситуацій херсонські платники податків зверталися 130 разів.
Серед дозвонювачів були 11 підприємців, 108 представників юридичних осіб, 8 громадян. Ще 3 дзвінка були анонімними.

У переважній більшості випадків платники податків телефонували на «Пульс» аби вирішити проблемні питання, які виникали при поданні електронної звітності, реєстрації податкових накладних та укладанні договору про визнання електронних документів.

Нагадаємо, що за допомогою сервісу «Пульс» громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів. Інформація приймається цілодобово за номером телефону (044) 284-00-07.

Повідомлення про прийняття на роботу

Пунктом 2 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 “Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу” встановлено тип повідомлення:

  • “початкове” – подання інформації про прийняття працівника на роботу;
  • “скасовуюче” – подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.

У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу “скасовуюче” з помилковими даними і одночасно повідомлення типу “початкове” з правильними даними.

Херсонці сплатили 60 мільйонів гривень військового збору

Від платників Херсона за 11 місяців 2015 року до Державного бюджету надійшло 59,6 млн грн військового збору. Тільки у листопаді бюджет отримав 6,4 млн грн цього збору, що на 300 тис. грн більше, ніж у жовтні. До слова кошти, які надходять до бюджету у вигляді військового збору, спрямовуються на фінансування реформ у Збройних силах України.

Варто зазначити, що 11 червня та 9 липня 2015 року набрали чинності Закони України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору» та «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь в АТО».

Зокрема, законами скасовано військовий збір на операції фізичних осіб з валютними цінностями, в тому числі на конвертацію валютних переказів, валютно-обмінні операції та операції з банківськими металами, а також тимчасово, на період проведення АТО, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення осіб на період їх безпосередньої участі в антитерористичній операції.

Бонуси для покупця підлягають оподаткуванню ПДВ

Одним із методів, які використовуються постачальниками для просування товарів на ринку, є сплата мотиваційних виплат (премій, бонусів, інших заохочень) на користь третіх осіб (організацій, які придбавають товари у постачальника та здійснюють їх збут (дистриб’ютори)), які є винагородою за досягнення певних економічних показників третіми особами (дистриб’юторами) у межах своєї основної діяльності та сприяють пожвавленню збуту товарів постачальника, стимулюють просування товарів у каналах дистрибуції.

Оскільки мотиваційні та стимулюючі виплати (премії, бонуси, інші заохочення), які сплачуються офіційним дистриб’ютором (постачальником продукції (робіт, послуг)), зокрема, за точність закупівельних прогнозів, виконання узгодженого плану закупівель, дотримання асортименту товарів), спрямовуються на стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), такі витрати відносяться до маркетингових послуг.

Відповідно до ст. 185 Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Отже, при наданні продавцем винагороди (бонусу) покупцю у зв’язку з досягненням певних обсягів постачання товарів, придбаних у такого продавця, об’єктом оподаткування ПДВ є маркетингові послуги, які надаються покупцем, а мотиваційні та стимулюючі виплати, в свою чергу, є компенсацією вартості таких послуг.

Таким чином, у покупця при отриманні мотиваційних виплат (бонусів) від продавця у зв’язку з досягненням певних обсягів постачання товарів, придбаних у такого продавця, виникають податкові зобов’язання з ПДВ на суму отриманих мотиваційних виплат (бонусів).

Дане питання більш детально роз’яснене у листі ДФС України від 29.10.2015р. №22983/6/99-95-42-01-15

Як херсонські бізнесмени можуть перевірити своїх партерів?

Сьогодні послуги та сервіси Державної фіскальної служби (ДФС) надають підприємцям чимало можливостей для того, щоб обрати надійних бізнес-партнерів та уникнути можливих проблем в майбутньому.

Зокрема, вже тривалий час функціонує електронний сервіс ДФС «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера». Зазначений сервіс дозволяє здійснити перевірку надійності ділових партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету.

Основні принципи роботи даного сервісу полягають в наступному:

  • податковий сервіс функціонує за централізованим принципом, що передбачає пошук інформації про наявність у платника податків податкового боргу у єдиній базі даних ДФС, в якій перевірка здійснюється в цілому по Україні, а вихідний результат щодо такого платника податків формується в узагальненому вигляді без його деталізації за регіональною ознакою;
  • у податковому сервісі синхронізується інформація з єдиної бази даних ДФС, яка наповнюється даними з інтегрованих карток платників податків;
  • оновлення інформації щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом в центральній базі даних відбувається щоденно (крім вихідних та святкових днів) після проведення розрахунків зведених показників за результатами попереднього банківського дня;
  • податковий сервіс містить інформацію про наявність податкового боргу незалежно від суми такого боргу, на яку поширюються законодавчі обмеження щодо здійснення заходів стягнення (сума податкового боргу, менше якої не надсилаються податкові вимоги та не застосовується податкова застава, становить 340 гривень);
  • податковий борг є динамічним показником, що може змінюватися у залежності від будь-яких змін облікових показників, з яких він формується, який не нараховується в інтегрованій картці платника податків, а виникає автоматично у разі несплати узгоджених сум грошових зобов’язань.

Отже, цей податковий сервіс містить актуальну інформацію про податкові борги платників податків, що обліковується в інформаційній системі органів ДФС.

Якщо партнер платоспроможний, добросовісний та відповідальний, то його у списку підприємств чи підприємців з даного сервісу не буде.

Даний сервіс розміщено на головній сторінці офіційного порталу ДФС України за посиланням: http://sfs.gov.ua/businesspartner

Прес-служба ДПІ у м. Херсоні

ГУ ДФС у Херсонській області

  • banner6
  • banner10
  • banner3
  • banner5
  • banner7
  • banner8
  • banner1
  • banner2
  • fse
  • 2
  • 3
  • 1
  • Tender.gov.ua
  • edata
  • kherson.sfs.gov.ua
  • днепровская райрада
  • днепровская райрада